Buzzardclaw

15. července 2011 v 10:23
Kolejní barva: Vinově červená až rudá (za krev, která byla prolita ve vítězné válce v roce 1951).
Zvíře v erbu: Káně (původně byl ve znaku orel, později však zkomoleno na káně - z neznámých důvodů).
Patron a zakladatel koleje: Alaric J. Thatcher
Ředitel koleje:
Primus:
Prefekt:

Studenti koleje Buzzardclaw - seznam

Vznik a historie koleje:
Již mnoho žáků naší školy se ptá, jak vznikl název právě této koleje, neboť vysvětlení o profesorových rukách jako pařáty je nejspíše nedostačující a právě proto vám povím celý příběh vývoje tohoto jména znamenající "ptačí pařát ." Proč měl takovéto ruce? Neponechal jsem nic náhodě a začal jsem vyhledávat minulost tohoto profesora. Na internetu jsem toto jméno vůbec nenašel, nebyla o něm ani zmínka, vydal jsem se tedy do školní knihovny, která obtěžkává haldy a haldy knih. Trvalo nejmíň dvě hodiny než jsem jakousi zmínku našel a už jsem to chtěl vzdát, když tu jsem narazil na knihu s nápisem "Historie Marylandské akademie" - zde jsem také našel údajného profesora a dokument.

Datum: rok 1750
Odesílatel: Generál Alaric Joseph Thatcher
Krycí jméno: Severus III.
Příjemce: Hans Strawinski
Krycí jméno: Kay Lird

Před pár dny na nás udeřila armáda nepřítele, zároveň v ten den oběvili naši vědci velice zajímavý úkaz genetické mutace díky níž se člověk může vztekem změnit na zvíře genů, co mu vpíchnou do krve. Zítra se bude testovat co to s námi udělá, jsme něco jako dobrovolní pokusní králíci, tak jen doufám, že to vyjde, poté ti napíšu, jak testy dopadly a neboť jsem první, kdo to vyzkouší, vlastně ani stoprocentně s odpovědí nečekej.

Zdraví tvůj přítel Alaric J. Thatcher

Dozvěděl jsem se tedy tohle: Alaric J. Thatcher - člověk, o kterém hledáme informace a profesor známý pod přezdívkou Buzzardclaw ("ptačí pařát"), byl v dřívější době ve válce a na školu nastupoval v postarším věku. Chystal se provézt pokus, který podle důkazů samotné školy přežil. Mohl mít ony ptačí pařáty na rukou z důsledku experimentu? Vypadalo to, že je mé pátrání u konce, neboť bez zdrojů nemohu dál pokračovat v bádání. V tom ale z oné knihy vypadl ústřižek nažloutlého listu papíru, ze kterého jsem usoudil, že asi nejsem jediný, co po těchto informacích pátral. Na papírku byla jakási internetová adresa. Neváhal jsem a podíval jsem se na počítač v knihovně, jelikož jsem nesmírně prahl po informacích a nic mě v tu chvíli nemohlo zastavit. Našel jsem stránku jakéhosi doktora Ridleyho Anderse - zde jsem pátral v článcích, které byly poskládané od roku 1726 až po rok 1784, kdy doktor nejspíše umřel, poněvadž dál už články nevedly. Vše bylo o nových teoriích a studiích na téže téma. Najel jsem na rok 1750, kde byly pouhé čtyři články, avšak všechny pojednávající o oné genetické mutaci a o složení mutační látky, jejíž obsah jsem si zapsal, jak ze zvědavosti, tak pro uchování. Také jsem si zapsal stránku doktora, pro všechny případy.

Článek o prvním zkoušeném exempláři:
První poznatek dr. Anderse:

Testovaný objekt: Muž, dvacetiletý, Alaric J. Thatcher, poměrně svalnaté postavy, 179 cm vysoký, široká ramena, hnědé vlasy, krevní skupina: 0 pozitivní

Po vstříknutí jedné normální dávky se nic neděje, až na další den se objekt mění na orla mořského s rozpětím křídel 4 metry při rozzuření, žádné následky, po dvou hodinách od přeměny se mění zpět, žádné známky poškození na těle. Krev se změnila na skupinu C, čili nový druh krve pramálo podobný b, a, ab, 0. Krvinky z orla se rychle pohybují a v nepřeměněné podobě přibývá několik pár bílých krvinek.

Dozvěděl jsem se tedy, že na následky tohoto pokusu to nebylo a teprve až jsem probádal celou historii, našel jsem případ vrácení proměny XBM2 - tak později pojmenoval tento "doplněk života", řekl bych. A v onom článku jsem se dozvěděl, že právě Alaric J. Thatcher, jeden ze zakladatelů Marylandské akademie, chtěl tuto proměnu vrátit kvůli nové práci. Doktor Anders v roce 1783 našel protilék - avšak s malou chybičkou: profesorovi zůstaly orlí drápy a ty, jak jsem si domyslel, chtěl zamaskovat.

Zůstal tu však nedopsaný článek z roku 1784 (z tohoto roku je známa poslední zmínka o doktoru Andersi). Na konci onoho článku byla nesrozumitelná písmena, ze kterých bylo možno usoudit, že tento případ není zcela uzavřen. Že by vražda? Kdo ví. Ale to necháme až na jindy, neboť jsem již zabil jedno odpoledne hledáním. Třeba někdy příště.

Vše ostatní pod touto větou vypsáno také z oné knihy "Historie Marylandské akademie":

Poznatek č.1: Buzzardclaw (čili "ptačí pařát "): ve znaku byl původně orel - podle výběru profesora (neznámé důvody), později bylo zkomoleno na "káně", což je známo již dodnes.

Poznatek č.2: Alaric J. Thatcher používal po dobu války krycí jméno Severus Třetí. Z téže doby po něm zbyl jen jediný, avšak vzácný doklad - přívěsek s písmenem "S", který byl úzce spjat s jeho krycím jménem. S tímto přívěskem je vypodobněn na všech jeho portrétech a údajně onen přívěsek nikdy nesundal z krku až do své smrti.

 


Aktuální články

Reklama
Design by: Lucy; Drobná grafika: Dexie, An, Natalii, Sinead