Přečti si.

11. července 2011 v 16:25
1. Co je to RPG?
  • Role-playing game, zkratkou RPG, vyjadřuje "hru na hrdiny", respektive hraní za postavu, kterou si zde zaregistrujete. Samotná hra je lehká, nenucená, takže když se vám hrát nechce, nehrajte (což ale neznamená, že celý měsíc se vám nebude chtít). A taky byste do ní neměli míchat svůj reálný život. Vaše postava je originál, takže, prosím, nikoho nekopírujte, ale zapojte svoji fantazii. O to tady vlastně i jde. O fantazii.

2. Jak se RPG hraje?
  • Nehledejte v tom žádném složitosti. RPG se hraje v chatech, v našem případě v návštěvních knihách. To, co naše postava dělá, píšeme do závorek (případně do *hvězdiček*). To, co říká, píšeme mimo ně. Snažíme se psát ve třetí osobě budoucího (přítomného) času.
  • Vaše příspěvky by měly mít myšlenku, ale hlavně se snažte je nemít strohé a rozepište se! Nevyhýbejte se popisům vzhledu, oblečení, detailně popsat chování, mimiku, gesta. Cokoliv.
  • Nezapomínej, že pokud chceš hrát na nějakém místě, musíš tam nejdřív přijít. A když musíš pryč od počítače, tak musí tvá postava zase odejít. Nemůže strašit týden na jednom místě v jedné pozici, to je hloupost. Zároveň pokud přecházíš z jednoho chatu na druhý, musíš nejprve odejít z toho prvního, teprve pak můžeš hrát na druhém. Tvá postava se přece nedokáže rozdělovat, ne?

3. Kdo je to vypravěč?
  • Vypravěč je předem určená osoba, která nehraje, ale určuje děj a taktéž osudy našim postavám, seznamuje nás s okolím nebo právě probíhajícím dějem. Může Vám to ulehčit, ale i přitopit pod kotlem. Je tu proto, aby hru oživil. On má vždy pravdu. Na vypravěče nemluv a neodpovídej na to, co říká, i kdyby vám právě házel klacky pod nohy. Řiď se tím, co napíše.

4. Ohledně studia, vedení a kolejí:
  • Škola má pět ročníků, jeden školní rok trvá reálné čtyři měsíce a studenti jsou vždy se začátkem školního roku rozděleni do tří studentských kolejí (Buzzardclaw, Partridge, Rännervate).
  • Každá kolej má svého kolejního ředitele - vybírá ho vždy na začátku školního roku školská rada a schvaluje vedení školy, rovněž může být zveřejněna anketa pro studenty i pedagogy, která o tomto místě rozhodne. Mezi symboly koleje řadíme kolejní barvu a zvíře v erbu - tyto znaky se většinou používají při různých významných příležitostech a událostech, kterých se danná kolej účastní, aj. Každá kolej má taktéž svou společenskou místnost v jedné z věží.
  • Každý student i profesor je povinnen dodržovat školní řád! A taktéž je každý student povinnen se před začátkem prvního ročníku zapsat na předměty, které chce studovat po následujících pět školních let.

5. A jaká zde platí pravidla?
  • Než začnete hrát, prostudujte si pořádně pravidla a dodržujte je! Porušíte-li je, hrozí vaší postavě trest. V tom nejhorším případě jde o vyhození z akademie, což znamená smazání vaší postavy.

Nerozumíte něčemu, potřebujete poradit, nepochopili jste fungování naší akademie nebo snad nějaké body v registraci anebo máte úplně jinou otázku? Zeptejte se. Budeme se vám snažit, co nejdříve odpovědět.
Kontaktujte nás na náš email maryland-art-academy@seznam.cz. Rádi vám se vším poradíme.

 


Aktuální články

Reklama
Design by: Lucy; Drobná grafika: Dexie, An, Natalii, Sinead