Srpen 2012

Soutěž #03 - Kolejní erb

24. srpna 2012 v 23:48 Soutěže
Milí studenti,
další soutěž, spíše pro talentované výtvarníky, bude grafického zaměření. Vaším úkolem bude vytvořit erb vaší (nebo klidně i cizí) koleje. Čím více výtvorů nám zašlete, tím více bodů pro svou kolej pochopitelně získáte! Na tento úkol budete mít poměrně dostatek času, své práce zasílejte do soboty 1. září 2012 na email maryland-art-academy@seznam.cz. Nejoriginálnější, nejpropracovanější, nejlépe vypadající, jednoduše nejlepší erby budou zveřejněny u profilů svých kolejí.

Hodně štěstí v soutěži přeje
ředitelka akdemie
Alicia Creyer


Vyhodnocení - soutěž #01Kolejní legenda

24. srpna 2012 v 23:10 Soutěže
Drazí studenti,
čtěte pečlivě! Vyhodnotila jsem první školní soutěž, za kterou jste měli šanci získat první body pro svou kolej. Byla jsem poměrně zklamaná, že se této soutěže zúčastnili pouze 2 studenti, a dokonce oba studenti z koleje Partridge. Proto bych ráda ostatním studentům z jiných kolejí připomněla, aby se také začali zapojovat do souteží, jelikož potom budete těžko dohánět nenasbírané body. Můžete využít ihned dvě šance u dalších zajímavých soutěží - soutěž s podtextem Kolejní hymna nebo Kolejní erb. Přejděme už ale nyní k samotnému vyhodnocení soutěže O nejlepší kolejní legendu.

Jméno a příjmení studentaTéma úkoluZnámkaBodováníHodnocení - slovní dodatek profesora
Sebastian Michael (P)Legenda koleje Partridge1-15Je pravda, že legenda se mi sama o sobě moc líbila, ale byla poměrně krátká. Chtělo by to zapojit více fantazii a přimyslet děj, ale jinak hodnotím velmi kladně! :)
Pierre Wallis (P)Legenda koleje Partridge1*20Nápad s dopisem strachující se matky své ještě nenarozené dceři s náznaky vampirismu hodnotím velice pozitvně. Tohle téma se mi opravdu zamlouvá, mohu jen chválit!
- // -Legenda koleje Buzzardclaw1*20Tato úvaha se mi líbila ze všech nejvíce. Sršela originalitou, nápaditostí, fantazií. A tak to má být, tak se mi to líbí!
- // -Legenda koleje Rännervate1-15Legenda o černé kočce přinášející navěky trvající lásku mě sice také zaujala, ale asi nejméně z těch tvých 3 výtvorů. Přesto obdivuju tvůj spisovatelský talent a smekám! :)

Tak tedy přičítám všech 70 bodů koleji Partridge.
U profilů kolejí budou uvěřejněny všechny 3 Pierrovy práce.
Hodně zdaru přeje
ředitelka akdemie
Alicia Creyer


Soutěž #02 - Kolejní hymna

22. srpna 2012 v 17:09 Soutěže
Milí studenti,
připravili jsme pro Vás další soutěž, již druhou v pořadí. Dnes budete mít za úkol vymyslet kolejní hymnu. Ale pozor! Vymýšlet hymnu smíte jen pro svou kolej! Jedinou, avšak zásadní, podnímkou je, aby tato hymna obsahovala minimálně 8 veršů, maximum je 12. Obodujeme každého účastníka soutěže, tak neváhejte a připojte i svůj "pokřik". Fantazii se meze nekladou! :) Své výtvory posílejte na email: maryland-art-academy@seznam.cz.
Podmínka: 8 - 12 veršů
Do kdy: neděle 26. 8. 2012

Kontakt na profesory

6. srpna 2012 v 11:43
Máte na svého profesora nějaký dotaz, potřebujete mu něco nutně poslat nebo se snad se něčem zásadním domluvit? Právě tady naleznete kontakt na všechny profesory.

prof. Mathias Theodore Evans - M.T.Evans@seznam.cz
prof. Zachary Markus Blamer - z.blamer@seznam.cz
prof. Tamisa Livye Maren - tamisa.maren@gmail.com
Postupně doplním všechny.

Zapsání na předměty

6. srpna 2012 v 11:09 Oznamy
Milí studenti,
školní rok právě začal. Proto uzavírám zápis na předměty již nyní, aby se pak výuka nezdržovala déle, než by měla. Ten, kdo se nezapsal na předměty by neměl automaticky postoupit do dalšího ročníku. Ale jsme přece jen lidé, a tak doufám, že se slečna Bridget Smith polepší a zapíše se nyní! Všichni ostatní studenti se jinak zapsali.

Zapsání na předměty

I. povinné předměty:
 • Dějiny výtvarného umění (prof. Kate S. Brians): Ben Walter, Pierre Wallis, Amande Deer, Janie Pie, Nkechi Elicious, Julia Isabella Moretti, Eliot A. Stewart, Byellye La Pretta, Sebastian Michael, Noomi Salander, Hailey Emily Stone, Gabriella Alexandra z Rännervate, Sania R. Niallow, Cheryl Evelyn Criswell
 • Literatura a sloh (prof. Mathias Theodore Evans): Cheryl Evelyn Criswell, Janice Marietta Whitney, Sania R. Niallow, Gabriella Alexandra z Rännervate, Hailey Emily Stone, Ellie Ross, Sebastian Michael, Ben Walter, Abigail Emma MecKensieová, Byellye La Pretta, Eliot A. Stewart, Julia Isabella Moretti, Pierre Wallis, Janie Pie, Damien Riccardo Mercuccio, Sabriel dela Winter, Nkechi Elicious
 • Dramatický kroužek (prof. Alexandra Marion Westgard): Janice Marietta Whitney, Gabriella Alexandra z Rännervate, Hailey Emily Stone, Amanda Deer, Noomi Salander, Ellie Ross, Abigail Emma MecKensieová, Byellye La Pretta, Eliot A. Stewart, Julia Isabella Moretti, Pierre Wallis, Janie Pie, Damien Riccardo Mercuccio, Sabriel dela Winter, Nkechi Elicious
II. nepovinné předměty:
 • Hudební seminář (prof. Zachary Markus Blamer): Janice Marietta Whitney, Gabriella Alexandra z Rännervate, Amanda Deer, Noomi Salander, Sebastian Michael, Abigail Emma MecKensieová, Byellye La Pretta, Julia Isabella Moretti, Janie Pie, Damien Riccardo Mercuccio, Sabriel dela Winter
 • Grafický kroužek (prof. Tamisa Livye Maren): Cheryl Evelyn Criswell, Sania R. Niallow, Gabriella Alexandra z Rännervate, Hailey Emily Stone, Amanda Deer, Noomi Salander, Sebastian Michael, Ben Walter, Byellye La Pretta, Eliot A. Stewart, Julia Isabella Moretti, Pierre Wallis, Janie Pie, Nkechi Elicious
 • Slavní umělci (prof. Kate S. Brians): Ben Walter, Byellye La Pretta, Pierre Wallis, Janie Pie
Nastal tady malý problém. Až nyní jsem si všimla, že u předmětu Slavní umělci se zapsali pouze 4 studenti. Je to poněkud málo a tak mě napadlo vyhlásit něco jako druhé kolo. Jednalo by se o to, že studenti, kteří by měli o tento předmět zájem, by se ještě mohli zapsat. Minimální počet, aby se tento předmět vůbec otevřel je 7 studentů. Proto prosím všechny studenty, aby nad tímto návrhem popřemýšleli. Zapsat se můžete do pátku 10. srpna, pod tento článek.

+ Od teď, když už má každý student svou kolej, prosím všechny, aby vždy za své jméno připisovali do závorek počáteční písmeno své koleje: př. Ben Walter (R).
ředitelka akademie


Soutěž #01 - Legenda

6. srpna 2012 v 9:10 Soutěže
Drazí studenti,
je tady soutěž, při které máte možnost získat první body pro svou kolej. Máš bujnou fantazii, zajímá tě histroie, ráda píšeš? Tak právě pro Tebe je tato soutěž přímo stvrořena!
O co jde? Napište legendu, o tom, jak vznikla vaše kolej. Je jen na vás, jak si upravíte fakta nebo zda si vše vymyslíte podle svého. Kdy, proč, jak, kým byla kolej založena, podle čeho je pojmenována, proč zrovna tahle barva a tenhle kolejní znak? Tohle vše necháme jen na vaši fantazii. Oceňuje se každý nápad! Ty nejoriginálnější příspěvky budou zveřejněny u své koleje. Máte-li však chuť do psaní a nápaditou ideu, pusť se klidně do legend všech tří kolejí. Za takovouhle práci budeme jen a jen rádi! Mimojiné, soutěž je samozřejmě čistě dobrovolná.
Soutěž potrvá do soboty 11.8.2012. Své výtvory posílejte na email maryland-art-academy@seznam.cz.
Prosím i o podpis, často se totiž stává, že potom luštím, kdo to vlastně napsat.

ředitelka akademie

Máte svůj vlastní originální návrh na soutěž? Sem s ní! Podělte se námi o své nápady, které můžete zasílat na maryland-art-academy@seznam.cz.

Rozdělení předškoláků

5. srpna 2012 v 9:15 Oznamy
 • Dne 4.8.2012 za účasti paní ředitelky a všech přítomných profesorů a studentů byli předškoláci rozděleni do svých kolejí. Všichni studenti 1. ročníku převzali své školní uniformy a prsteny se znakem své koleje a stali se tak právoplatnými studenty této akademie! Nyní jen doufáme, že svým kolejí udělate dobré jméno a že se vám bude dařit. Přejeme spoustu uspěchů v následujícím roce! :)

Buzzarclaw (B)

prof. Zachary M. Blamer

Rännervate (R)

prof. Alexandra M. Westgard

Partridge (P)

prof. Mathias T. Evans
1. ročník
1. ročník
1. ročník
Vivianne Mortensen
ředitelka akademie


Informace #02

5. srpna 2012 v 8:26 Oznamy
Drazí studenti, vážení kolegové,
začal nám nový školní rok a s ním přichází spoustu nových povinností a starostí, jak pro studenty, tak také pro celý profesorský sbor. Nejde samozřejmě jen o samé povinnosti, budete se také bavit a soutěžit, ale o tom až později. Přejděme tedy rovnou k věci..

I. Ohledně STUDENTŮ: Pro všechny studenty 1. ročníku je toho mnoho nového a jiného, než na co byli dosud zvyklí. Od nových předmětů, profesorů a spolužáků až po nově nabytá přátelství, neustálou soutěživost a spoustu dalších dobrodružštví. Jediné, co je už nyní zřejmé, je, že se studenti nikdy nenudí!
 • Všichni lajdáci, kteří se ještě nezapsali na předměty, honem se zapište! Od 12.8. začíná pravidelná výuka a každý profesor by měl mít jasno, koho bude vyučovat. Tak jim v tom, prosím, pomožte tím, že se jednoduše zapíšete. Děkujeme!
 • Kolejní ředitelé by měli mít o svých studentech přehled a proto žádáme všechny studenty, aby pod tento článek uveřejnili svůj platný email (nejlépe přímo email studenta), na který vám budou zasílány infromace. (Emaily pište do komentářů; nejpozději do pátku 10.8.).
II. Ohledně PROFESORŮ a KOLEJNÍCH ŘEDITELŮ: Starosti, povinnosti, spěch, stres - to vše velkou částí zasahuje do profesrorova života. Ovšem tato práce zahrnuje i nějaké ty klady, samozřejmě. Jen já vás zase zasypu hromadou nových úkolů!
 • Povinností každého kolejního ředitele je poslat na začátku školní roku svým studentům uvítací dopis! Jedná se o dopis, ve kterém se svým studentům představíte, uvedete informace, které chcete, aby vaši studenti dobře znali a mimojiné také můžete uvést pár slov o průběhu následujícího školního roku. Je jen na vás, co tam napíšete, ale hlavně jej rozešlete všem svým studentům. (Jejich emailové adresy najdete pod tímto článkem).
 • Od neděle 12.8. začíná pravidelná výuka, což pro pány profesory znamená jediné - spoustu práce! Tou nejdůležitější ale je, aby jste nejpozději do soboty 11.8. odeslali na email maryland-art-academy@seznam.cz svou první vyučovací hodinu. Vemte na vědomí, že je to vaše první hodina, a proto nemluvíme o výkladu, nýbrž o úvodní hodině, kde by jste měli své studenty seznámit se způsobem, jakým bude vaše výuka celý příští rok probíhat, apod.
 • Poslední povinností všech profesorů je, se zapsat pod tento článek (stačí jméno profesora + obor, který vyučuje), abychom se ujistili, že jsou všichni profesoři aktivní. (Nezapíšete-li se do neděle 12.8., budeme to brát jako vaši neaktivitu a nejspíš se poohlédneme po novém profesorovi - bereme jen důvody, jako je dovolená apod.) Děkujeme!
III. Ohledně SOUTĚŽÍ a AKCÍ: Na tento školní rok je naplánováno spoustu skvělých, jak školních, tak i mimoškolních akcí a aktivit. Je jen na Vás, kterých se zúčastníte a kterých ne. Jen si uvědomte, že každou soutěží získáváte body pro svou kolej. :) Máte-li však vy sami nějaký návrh na soutěž, podělte se o něj s námi. Vaše návrhy pište do komentářů.

IV. Ohledně dalších NOVINEK:
 • Jak jste si už určitě všimli, přidala jsem novou knihu s názvem Omluvenky (nachází se vlevo v menu). Je tu od toho, aby jste jí používali, proto vás všechny prosím, až budete odjíždět na nějakou delší dobu pryč, nebo se z jakéhokoliv důvodu nebudete moc zúčastnit výuky, pište právě tam!

//nonRPG: Po následujících 6 dní jsem některé články přednastavila, protože mívám brigádu dlouho do večera a pak už třeba nestíhám nic přidat.
ředitelka akademie


Uvítací večírek

4. srpna 2012 v 11:16 Školní akce
Když projdeš celou chodbou až na konec, upoutá tě cosi na stěně. Když přijdeš blíže, uvědomíš si, že to je nástěnka. Ač by mohla být úplně normální, i její barva je poněkud obvyklá, je okolo sbitá dřevěnými rámy a zabírá skoro celou šírku i výšku zdi. Na nástěnce můžeš spatřit mnoho kusů opáleného pergamentu se vzkazy. Ovšem mimo ně je na ní také jeden rozsáhlý nažloutlý pergament s malým avšak výstižným plákátkem, který vás oslní již z dálky. Oznámení vedení školy, podškrábnuta ředitelka akademie. Zvědavě začneš číst. Copak zajímavého chce asi sdělit?
"Pro všechny studenty je připraven uvítací večírek ve společenské místnosti akademie. Naplánován je na čtvrtý den v srpnu, tedy sobotu. Zahájení se chystá v jednadvacent hodin, nebude ale vůbec na škodu, když přijdete o pár minut dříve. Vezměte si s sebou dobrou náladu a přijďte se pobavit, zatančit si a oficiálně se seznámit se všemi budoucími spolužáky, s kterými budete trávit svůj studentský život na Marylandské akademii. Všichni jste srdečně zváni."

Byli bychom velice rádi, kdyby se zúčastnili úplně všichni studenti a zaměstnanci akademie, ale víme, že je to téměř nemožné, obzlášť teď o prázdninách a v takhle krátké době. Ovšem když budete moci přijít, přijďte. Avšak pochopíme, když se s pádným důvodem nezúčastníte.

Oznámení pro všechny profesory a kolejní ředitele: Tradicí každoročních uvítacích večírků je úvodní slovo každého kolejního ředitele. Byli bychom tedy rádi, kdyby každý kolejní ředitel sepsal pár vět, které bych chtěl úvodem říci. Pokud se najde i nějaký odvážný profesor (nemusí být kolejním ředitelem), který by chtěl pomoct s programem, či s dálšími aktivitami a proslovy, ať se hlásí. Budeme jen rádi.

Doufáme, že se Vás zúčastní co nejvíce. Minimální počet, aby se akce konala, je 7 lidí.
Prosíme, potvrďte svoji účást do komentářů, nejpozději do 20:30 hodin.
(Omlouvám se, že je to takhle na poslední chvíli, ale nešly mi vkládat žádné články).

Děkujeme předem za účast
ředitelka akademie

Design by: Lucy; Drobná grafika: Dexie, An, Natalii, Sinead