Březen 2013

Reálie

31. března 2013 v 17:37 | Ředitelství akademie

Funkce | Historie akademie | Školní řád | Výuka a předměty

Reálie vám přiblíží náš svět. Je nezbytné si je před registrací přečíst, abyste vůbec věděli, o co běží. Jsou to obecné informace, které vám přiblíží hru. Reálie vás seznámí s tím, jak to u nás vypadá a funguje. Bez pročtení tohoto průvodce nemá cenu zakládat si postavu, okamžitě se pozná, že nevíte, která bije. Nechceme po vás, abyste znali vše nazpaměť, ale při psaní postavy i příspěvků je nutné mít alespoň vůbec ponětí, kde se vlastně nacházíte, koho zde můžete potkat, co vás čeká a nemine. Právě tady a nikde jinde se můžete dočíst o záležitostech Marylandské akademie. Následujte tedy tyto řádky...


Funkce

30. března 2013 v 0:37 | Ředitelství akademie
Každá postava má na akademii své určité postavení - ať už jako pouhý student, který včetně svých všeobecných práv nemá žádné jiné pravomoci navíc, či prefekt, primus, profesor nebo třeba kolejní ředitel, apod. Každý z nás má své určité pravomoci a povinnosti, kterých je třeba se držet. Tyto funkce udává školská rada, které předsedá ředitel/ka školy. Ověř si sám, zda se nacházíš na špičce celé pyramidy nebo jsi naopak na nejnižším schodě.

1. Prefekt
 • Funkce prefekta je základní funkcí mezi studentstvem. Prefekt je výše postavený student koleje, jenž se podílí na udržování chodu koleje. Náplní jeho funkce je především pomoc novým studentům, kterým je povinen kdykoli poradit ve věcech, které jsou pro nováčky neznámé. Může odebírat body za porušování školního řádu a kázeňské přestupky, nemůže však body přidávat. Je podřízen primusi a řediteli koleje. Student ve funkci prefekta jde příkladem ostatním, pokud toto nečiní, či zneužívá své pravomoce, může být z rozhodnutí Ředitele koleje zbaven funkce. Prefektem se může stát student druhého a vyššího ročníku. Prefekty navrhuje vždy na začátku školního roku ředitel koleje a schvaluje vedení školy, rovněž může být zveřejněna anketa pro studenty i profesory, která o tomto místě rozhodne.

Profesor/Arthur Lawson

29. března 2013 v 21:15 Životopisy postav
Profesor| Národnost: Australská| Vyučuje: Dramatický kroužek
Vzhled:
 • Keď niekto zbadá Arthura, vo väčšine prípadov si ho zapamätá. Je pomerne vysoký, ale stále nie toľko, koľko by chcel. Aj to je dôvod, prečo si hnedé vlasy, ktoré mu vždy odstávajú strapaté do strán, neučeše. Na tvári sa mu vyjímajú orieškovohnedé oči a jamka v brade. Jeho postava je pomerne vyšportovaná, čo docielil najmä tréningom tancu, ktoré musel povinne navštevovať, aby ukončil hereckú školu. Čo sa týka oblečenia, je mu v podstate jedno, čo na sebe má, pokiaľ ho nič neškriabe, netlačí a nesmrdí. To sú vlastne aj kritéria, podľa ktorých sa oblieka. Nemá vyhradený štýl - berie všetko od košieľ, cez tielka až po voľné basketbalové dresy. Na rebrách z ľavej strany má tetovanie - ako pamiatku na dospievanie. Ak ho ale stretnete, pravdepodobne bude tetovanie dobre skrývať pod oblečenie, a tak je len malá šanca videnia.

Studentka/Jade Black

29. března 2013 v 21:01 Životopisy postav

Předškolák | Kolej: ?| Národnost: Anglická| Studuje: DK, LaS, HK

Vzhled a charakteristika:
 • Jade je zelenooká blondýna. Je střední výšky s hubenou postavou. Na zadní straně krku má tetování, o kterém moc lidí neví. Je přátelská a snaží se být i milá. Ale ne vždy se ji to daří. Ráda poznává nové lidi a nová místa. Když nemá špatnou náladu, usmívá se na celé kolo. Má ráda zábavu a nebezpečné věci. Nemá ráda lidi, kteří se ji vnucujou, lžou a pomlouvají.
Životopis:
 • Jade žije se svou matkou a mladším bratrem v South Shields v Anglii. Chodila do místní školy, kde měla pár kamarádů, ale jen dva nejlepší. Nikdy nezapadala mezi oblíbence školy a nijak jí to nevadilo. Otec od nich odešel, když ji bylo osm let. Není s ním nijak v kontaktu a nevadí ji to. Odjakživa miluje herectví a psaní příběhů. Vždy se účastnila školních her, které ji naplňovaly něčím nepopsatelným. Když mohla stát na jevišti a hrát, dělalo jí to strašnou radost. Později také začala psát příběhy. Některé vymyšlené, ale některé i o svém vlastním životě. Nikdy ale nebyla dobrá v básních. Když nadešel čas odejít studovat, rozhodla se pro MarylandArt Academy, kde může studovat to, co ji baví. A rodina ji v tom jedině podporuje.

Studentka/Chloë Liu Thu Chan García

29. března 2013 v 20:49 Životopisy postav

Předškolák | Kolej: ?| Národnost: Kolumbijská | Studuje: LaS, DVU, HS

Vzhled a charakteristika:
 • Dievča s neustálym úsmevom na tvári a s iskrami v tmavých hnedých očiach? To je Chloë. Rada cerí biele zuby na svet a smeje sa s občasným zakrochaním. Je štíhlej a primerane vysokej postavy s opálenou tmavou pokožkou. Je typickým dievčaťom s jemne zošikmenými hnedými očami z otcovej strany a tmavohnedými dlhými vlasmi so svetlohnedým melírom na ich koncoch. Našťastie, príroda ju obdarila peknými ženskými krivkami a rýchlym metabolizmom, takže šport jej veľmi veľa nehovorí. Je sebavedomá, samostatná, úprimná, večný optimista a má zmysel pre humor. Jej negatívnou stránkou je nedočkavosť, preto neznáša čakanie a chodí všade ako posledná, aby na nikoho nemusela čakať. Niekedy prekypuje sarkazmom a lezie svojou optimickou povahou ľuďom na nervy. Je výbušná ak sa jej niekto niečo pýta viackrát než raz a neznáša spomalených ľudí, hlavne keď sa ponáhľa. Neznáša osamelosť, preto sa snaží neustále vyhľadávať spoločnosť. Hovorí plynule španielsky, portugalsky, čínsky a anglicky. Miluje čítanie, rada píše a tancuje. Jej obľúbeným tancom je salsa a rada počúva indie. Miluje párty so všetkým, čo k tomu patrí. Neznáša bielu farbu, má fóbiu zo všetkého hmyzu, čo existuje, svoje druhé meno a bojí sa tmy. Nepozerá televíziu a nemá najmenšiu predstavu o politike. Téme "rodina" sa neustále vyhybuje, takže je nemožné dozvedieť sa čokoľvek o jej rodine alebo jej minulosti. Nikdy sa nezaoberá minulosťou, žije len a len prítomnosťou.

Studentka/Amanda Deer

29. března 2013 v 20:36 Životopisy postav
1. ročník | Buzzardclaw | Národnost: ?| Studuje: DVU, DK, HS, GK

Vzhled a charakteristika:
 • Amanda už na první dojem působí tajemně. Její krásně modré oči tomu přispívají. Má dlouhé světlé vlasy, které si spléta do drdolu. Když se pousměje jdou jí dobře vidět její bílé velké zuby. Její poznávací znamení je, že horní a dolní špičáky má trochu do špičky a když se usmívá udělá se jí na levé straně brady ďolíček. Ráda se obléká elegantně. Je spíše tichá a nikomu se nevnucuje. Dokáže si ve všem poradit sama a ničí pomoc nepotřebuje, protože je až příliš hrdá na to, aby si nechala pomáhat od druhých. Také nerada poslouchá názory ostatních. Pokud si o něčem, nebo o někom udělá obrázek, nikdo jí to nerozmluví. Je spíše líná, ale vycházky do přírody jsou pro ní tím nejhezčím za den. Přírodu miluje, a má k ní zvláštní vztah. Má spousty koníčků. Od dětství se věnuje zvířatům, kterým pomáhá, když jsou v nouzi. Její nejmilejší zvíře je kočka. Doma má kocoura jménem Rick. Také se věnuje hudbě, která jí dodává zvláštní sílu. Vždy když jí bylo nejhůř si zpívala.

Studentka/Ellie Ross

29. března 2013 v 20:22 Životopisy postav
1. ročník | Rännervate | Národnost: ?| Studuje: DVU, DK

Vzhled a charakteristika:
 • Ellie měří 169 cm, má tmavé havraní vlasy a modré oči. Má štíhlou atletickou postavu, od mala se věnuje krasobruslení a gymnastice. Po celý život byla taková nenápadná, ale od příchodu na Matyland Art Academy si slibuje změnu své povahy na mnohem otevřenější a asertivnější. Jinak jí všichni považují za velice milou, přátelskou a obětavou dívku. Na nikoho se nevydrží zlobit dlouho, ale když je někdo jejím úhlavní nepřítelem, dokáže se chovat jako pěkná potvora. Co se týče oblékání má ráda pohodlný styl - tričko, džíny a conversky, ale ráda se oblékne i do šatů a botech na podpatku.
Životopis:
 • Narodila se do průměrně bohaté rodiny. Její otec pracoval v armádě, matka pracovala v umělecké škole. Jelikož byl její otec stále v zahraničí na různých misích, trávila mnoho času se svojí matkou v umělecké škole. Zde se také dostala k divadlu, hudbě a literatuře, které se věnuje i dnes. Má starší sestru Elenu,se kterou si je velice blízká.

Historie akademie

27. března 2013 v 17:11 | Ředitelství akademie
Historie Marylandské akademie sahá až do první poloviny 18. století. V té době se na území Londýna děly zvláštní věci. Když pomineme expanzi města, spojení Anglie se Skotskem, zrušení otroctví a všemožné historické události, stojí za zmínku i zakládání univerzit, vysokých škol s pestrým zaměřením, kláštěrů a skriptorií, které vznikaly při klášterech. Spousta vzdělaných a bohatých šlechticů se pokoušela o vznik univerzit - snažili se mít právě tu nejlepší, nejžádanější, nejprestižnější školu široko daleko, předháněli se v kvantitě a originalitě výuky, avšak žádný z nich nepomyslel na kvalitu. Žádný z nich nepomyslel na umění, dějiny, hudbu, všude bylo tou dobou oblíbené právo, ekonomika, obchod. A to se v Londýně a vůbec v celé Anglii skrývalo tolik nadějných talentů.

A právě někdy v tomto období vznikla Marylandská akademie, kterou lze považovat vůbec za první uměleckou akademii v Anglii. Avšak zakladatel akademie není doposud známý, nedochovaly se ani jména prvních ředitelů. První jméno se objevuje až v druhé polovině 18. století a zní Norian Finnegan. Nikde však není uvedeno, zda-li se jedná o zakladatele akademie či nikoliv. I když o vzniku akademie koluje spousta legend a báchorek, bylo by bláhové jim v dnešní době věřit. Možná by se dala nalézt odpověď u Finneganových potomků, protože jeho rod pokračuje dál, avšak kdo ví, kde je jim konec. Jedno je ale jisté - toto jméno neslyšíme naposledy. V záznamech z roku 1862, kde se objevuje první zmínka o Norianu Finneganovi jako řediteli Marylandské akademie a následně zakladateli jedné z fakult, je vidno, že jistý profesor Finnegan zanechal svým nástupcům spoustu vzkazů - záhadných dopisů s fůrou nevyřčených tajemství, které ať už dřív nebo později vyplavou na povrch. Nikdo neví, co se pod touto "hádankou" skrývá a mnohým tato skutečnost nahání husí kůži. Každopádně už teď nám může být jasné, že Finnegan nebyl jen tak ledajaký průměrný člověk. Oplýval neuvěřitelnými schopnostmi a intelektem, nejspíš také proto založil fakultu Partrige, která od pradávna překypovala touhou po vzdělání a stal se jejim patronem. Záhadou ovšem zůstává, jaká tajemství tento profesor skrývá?

Už tedy víme, že jednou z prvních doložených postav, o kterých máme ve spojitosti se vznikem akademie jisté informace, byl tajemný profesor Finnegan se svými podivuhodnými dopisy. Ovšem svou roli v tomto zamotaném "příběhu" zastávají ještě další dva hráči, o nichž se dočítáme ve Finneganově deníku, který si pečlivě vedl od svých 19 let.

Prostory Marylanské akademie a okolí

27. března 2013 v 13:59 | Ředitelství akademie
Hrací místnosti v prostorách akademie budou otevřeny až se začátkem školního roku. Do té doby se předškoláci, studenti i profesoři mohou pohybovat v okolí akademie.
Vstupní hala | Velká síň
Kabinety profesorů (studentům vstup zakázan!)
Jídelna | Redakce školního časopisu
Knihovna | Společenská místnost Partridge
Společenská místnost Rännervate
Společenská místnost Buzzardclaw


Studentka/Scarlet Charlotte Lavoin

26. března 2013 v 20:23 Životopisy postav

Předškolák | Kolej? | Národnost: Francouzská | Studuje: DK, DVU, HS

Vzhled a charakteristika:
 • Scarlet nepatří mezi ty ukřičené typy, nebo někoho, kdo na sebe rád upozorní. Spíše ji zahlédnete někde u klavíru, či zahrabanou v hoře knih. Nemyslete si ale, že neumí mluvit. To ona umí. Když se rozmluví, opravdu se jí pusa dokáže rozjet, ale sama k tomu nemá moc důvodů. Nejvíce si popovídá s lidmi, které ona osobně dobře zná a ví, že jim může věřit. Často vyjadřuje své pocity hraním na klavír, než ústně. Její pohled se může zdát mrazivý, ale pod tou slupkou se skrývá křehká dívka. A jak že vypadá? Její pleť je až nepřirozeně bledá. Jen za nečastých podmínek v její tváři uvidíme úsměv. Šedé oči se jí skrývají pod černou ofinou a stejně barevné vlasy jí splývají až pod lopatky. Nos přesně sedí k jejímu obličeji a rty jsou samy o sobě též bledé. Postava je jako osoba sama křehká. Jako by se měla sesypat. Ještě skoro bílá kůže naznačuje, jako by byla nemocná. Což zakrývá tmavým oblečením, ve kterém se nejčastěji vyskytuje. Ať už jsou to sukně, kalhoty, trička, nátělníky, či jiné kusy oblečení, nejčastěji mají černou či šedou barvu. Ovšem miniaturní doplňky jsou pro ni nezbytné a také jediné
  části, které jsou jinak barevné. Obuv. Na podpatkách ji zaručeně neuvidíte. Kecky, to ano, ale kozačky či podpatky, to rozhodně ne. Nikdy nechodí s přirozenými nehty. Jakákoliv tmavá barva je vždy na nich.
Životopis:
 • Scar se narodila v Paříži. Její rodiče se tam seznámili a též ji tam počali.Její matka vždy chtěla rodinný domek a díky výdělkům jejího otce právníka, si to také časem mohli dovolit. Přestěhovali se tedy na předměstí. Hezkých pár let si tam žila a vyrůstala jako normální dítě. Hrála si na hřišti před domem s ostatními a když přišla doba, kdy měla jít do školy, opravdu se těšila. Ve třídě byla ta bystrá a hodná dívky. Už je brýle a rovnátka jí chyběly. To ale jedné noci jela s rodiči zpět domů od přátel, kteří žili nedaleko Versailles. Už pomalu usínala, v rukou svírala přepravku s černým kotětem, které dostala ten večer k narozeninám. Jejímu otci ale zasvítilo světlo protějšího auta do očí a on na chvíli ztratil kontrolu nad řízením. Auto sjelo ze silnice a prudce narazilo do stromu. Dívce ve spánku vyklouzla přepravka a ta se skutálela pod její nohy. Probudilo jí to. Ani jeden z rodičů na její volání nereagoval. Popotahovala. Kolem se začaly hromadit lidé, kteří volali jeden přes druhého, zda žijí. Do pár minut přijela záchranka. Nejdříve vytáhli ven jí. Plakala a sahala po přepravce. Uvnitř vozu sanitky ji posadili a přepravku vedle, kde viděla v klubíčku schoulené kotě. V nemocnici se poté objevila její teta se strýcem. Přijeli si pro ni. Vyrazili hned poté, co jim policie zavolala a oznámila úmrtí dvou osob. Najednou se stala sirotkem. Jelikož jí v té době bylo deset, moc dobře chápala, co se děje. Když jí to řekli, málem utekla z nemocnice. To je vlastně důvod jejího ponurého chování, odívání a mrazivého pohledu. Drží v sobě smutek. I po těch několika letech.
Design by: Lucy; Drobná grafika: Dexie, An, Natalii, Sinead