Oznamy

Marylandská akademie znovu otevřena!

24. března 2013 v 18:17
Na nástěnce se po dlouhých měsících objevil list ohořelého papíru a úhledným písmem na něm stálo:

Vážění studenti, drazí profesoři,
už je tomu několik měsíců od doby, co byla akademie uzavřena a dosud nikdo neznal pravý důvod k onomu rozhodnutí. Avšak teď se akademie opět vrací do starých kolejí. Nabírá nové studenty i profesory a s otevřenou náručí uvítá i ty tehdejší. Máš-li tedy jen krapet talentu a chceš jej dál rozvíjet a prožívat středoškolácký život mezi mladými "umělci", tato škola je pro Tebe přímo stvořena. Neváhej a staň se jedním z nás. Místa je tu dost :)

Zájemci nechť vyplní přihlášky:

Zapsání na předměty

6. srpna 2012 v 11:09
Milí studenti,
školní rok právě začal. Proto uzavírám zápis na předměty již nyní, aby se pak výuka nezdržovala déle, než by měla. Ten, kdo se nezapsal na předměty by neměl automaticky postoupit do dalšího ročníku. Ale jsme přece jen lidé, a tak doufám, že se slečna Bridget Smith polepší a zapíše se nyní! Všichni ostatní studenti se jinak zapsali.

Zapsání na předměty

I. povinné předměty:
 • Dějiny výtvarného umění (prof. Kate S. Brians): Ben Walter, Pierre Wallis, Amande Deer, Janie Pie, Nkechi Elicious, Julia Isabella Moretti, Eliot A. Stewart, Byellye La Pretta, Sebastian Michael, Noomi Salander, Hailey Emily Stone, Gabriella Alexandra z Rännervate, Sania R. Niallow, Cheryl Evelyn Criswell
 • Literatura a sloh (prof. Mathias Theodore Evans): Cheryl Evelyn Criswell, Janice Marietta Whitney, Sania R. Niallow, Gabriella Alexandra z Rännervate, Hailey Emily Stone, Ellie Ross, Sebastian Michael, Ben Walter, Abigail Emma MecKensieová, Byellye La Pretta, Eliot A. Stewart, Julia Isabella Moretti, Pierre Wallis, Janie Pie, Damien Riccardo Mercuccio, Sabriel dela Winter, Nkechi Elicious
 • Dramatický kroužek (prof. Alexandra Marion Westgard): Janice Marietta Whitney, Gabriella Alexandra z Rännervate, Hailey Emily Stone, Amanda Deer, Noomi Salander, Ellie Ross, Abigail Emma MecKensieová, Byellye La Pretta, Eliot A. Stewart, Julia Isabella Moretti, Pierre Wallis, Janie Pie, Damien Riccardo Mercuccio, Sabriel dela Winter, Nkechi Elicious
II. nepovinné předměty:
 • Hudební seminář (prof. Zachary Markus Blamer): Janice Marietta Whitney, Gabriella Alexandra z Rännervate, Amanda Deer, Noomi Salander, Sebastian Michael, Abigail Emma MecKensieová, Byellye La Pretta, Julia Isabella Moretti, Janie Pie, Damien Riccardo Mercuccio, Sabriel dela Winter
 • Grafický kroužek (prof. Tamisa Livye Maren): Cheryl Evelyn Criswell, Sania R. Niallow, Gabriella Alexandra z Rännervate, Hailey Emily Stone, Amanda Deer, Noomi Salander, Sebastian Michael, Ben Walter, Byellye La Pretta, Eliot A. Stewart, Julia Isabella Moretti, Pierre Wallis, Janie Pie, Nkechi Elicious
 • Slavní umělci (prof. Kate S. Brians): Ben Walter, Byellye La Pretta, Pierre Wallis, Janie Pie
Nastal tady malý problém. Až nyní jsem si všimla, že u předmětu Slavní umělci se zapsali pouze 4 studenti. Je to poněkud málo a tak mě napadlo vyhlásit něco jako druhé kolo. Jednalo by se o to, že studenti, kteří by měli o tento předmět zájem, by se ještě mohli zapsat. Minimální počet, aby se tento předmět vůbec otevřel je 7 studentů. Proto prosím všechny studenty, aby nad tímto návrhem popřemýšleli. Zapsat se můžete do pátku 10. srpna, pod tento článek.

+ Od teď, když už má každý student svou kolej, prosím všechny, aby vždy za své jméno připisovali do závorek počáteční písmeno své koleje: př. Ben Walter (R).
ředitelka akademie

Rozdělení předškoláků

5. srpna 2012 v 9:15
 • Dne 4.8.2012 za účasti paní ředitelky a všech přítomných profesorů a studentů byli předškoláci rozděleni do svých kolejí. Všichni studenti 1. ročníku převzali své školní uniformy a prsteny se znakem své koleje a stali se tak právoplatnými studenty této akademie! Nyní jen doufáme, že svým kolejí udělate dobré jméno a že se vám bude dařit. Přejeme spoustu uspěchů v následujícím roce! :)

Buzzarclaw (B)

prof. Zachary M. Blamer

Rännervate (R)

prof. Alexandra M. Westgard

Partridge (P)

prof. Mathias T. Evans
1. ročník
1. ročník
1. ročník
Vivianne Mortensen
ředitelka akademie

Informace #02

5. srpna 2012 v 8:26
Drazí studenti, vážení kolegové,
začal nám nový školní rok a s ním přichází spoustu nových povinností a starostí, jak pro studenty, tak také pro celý profesorský sbor. Nejde samozřejmě jen o samé povinnosti, budete se také bavit a soutěžit, ale o tom až později. Přejděme tedy rovnou k věci..

I. Ohledně STUDENTŮ: Pro všechny studenty 1. ročníku je toho mnoho nového a jiného, než na co byli dosud zvyklí. Od nových předmětů, profesorů a spolužáků až po nově nabytá přátelství, neustálou soutěživost a spoustu dalších dobrodružštví. Jediné, co je už nyní zřejmé, je, že se studenti nikdy nenudí!
 • Všichni lajdáci, kteří se ještě nezapsali na předměty, honem se zapište! Od 12.8. začíná pravidelná výuka a každý profesor by měl mít jasno, koho bude vyučovat. Tak jim v tom, prosím, pomožte tím, že se jednoduše zapíšete. Děkujeme!
 • Kolejní ředitelé by měli mít o svých studentech přehled a proto žádáme všechny studenty, aby pod tento článek uveřejnili svůj platný email (nejlépe přímo email studenta), na který vám budou zasílány infromace. (Emaily pište do komentářů; nejpozději do pátku 10.8.).
II. Ohledně PROFESORŮ a KOLEJNÍCH ŘEDITELŮ: Starosti, povinnosti, spěch, stres - to vše velkou částí zasahuje do profesrorova života. Ovšem tato práce zahrnuje i nějaké ty klady, samozřejmě. Jen já vás zase zasypu hromadou nových úkolů!
 • Povinností každého kolejního ředitele je poslat na začátku školní roku svým studentům uvítací dopis! Jedná se o dopis, ve kterém se svým studentům představíte, uvedete informace, které chcete, aby vaši studenti dobře znali a mimojiné také můžete uvést pár slov o průběhu následujícího školního roku. Je jen na vás, co tam napíšete, ale hlavně jej rozešlete všem svým studentům. (Jejich emailové adresy najdete pod tímto článkem).
 • Od neděle 12.8. začíná pravidelná výuka, což pro pány profesory znamená jediné - spoustu práce! Tou nejdůležitější ale je, aby jste nejpozději do soboty 11.8. odeslali na email maryland-art-academy@seznam.cz svou první vyučovací hodinu. Vemte na vědomí, že je to vaše první hodina, a proto nemluvíme o výkladu, nýbrž o úvodní hodině, kde by jste měli své studenty seznámit se způsobem, jakým bude vaše výuka celý příští rok probíhat, apod.
 • Poslední povinností všech profesorů je, se zapsat pod tento článek (stačí jméno profesora + obor, který vyučuje), abychom se ujistili, že jsou všichni profesoři aktivní. (Nezapíšete-li se do neděle 12.8., budeme to brát jako vaši neaktivitu a nejspíš se poohlédneme po novém profesorovi - bereme jen důvody, jako je dovolená apod.) Děkujeme!
III. Ohledně SOUTĚŽÍ a AKCÍ: Na tento školní rok je naplánováno spoustu skvělých, jak školních, tak i mimoškolních akcí a aktivit. Je jen na Vás, kterých se zúčastníte a kterých ne. Jen si uvědomte, že každou soutěží získáváte body pro svou kolej. :) Máte-li však vy sami nějaký návrh na soutěž, podělte se o něj s námi. Vaše návrhy pište do komentářů.

IV. Ohledně dalších NOVINEK:
 • Jak jste si už určitě všimli, přidala jsem novou knihu s názvem Omluvenky (nachází se vlevo v menu). Je tu od toho, aby jste jí používali, proto vás všechny prosím, až budete odjíždět na nějakou delší dobu pryč, nebo se z jakéhokoliv důvodu nebudete moc zúčastnit výuky, pište právě tam!

//nonRPG: Po následujících 6 dní jsem některé články přednastavila, protože mívám brigádu dlouho do večera a pak už třeba nestíhám nic přidat.
ředitelka akademie

Pasování na kolejního ředitele

17. července 2012 v 14:56
Je rozhodnuto! Kolejní ředitelé byli zvoleni. Jménem vedení školy jim gratuluji a přeji monoho zdaru v čele jednotlivých kolejí!

Mathias Theodore Evans - Partridge
Alexandra Marion Westgard - Rännervate
Zachary Markus Blamer - Buzzardclaw

A co vlastně obnáší být kolejním ředitelem?
 • Dohlížet na studenty svojí koleje, pomáhat jim, nikoliv však nadržovat jim.
 • Vysvětlit svým studentům vše potřebné - nejlépe hned po rozřazení rozeslat uvítací dopis, kde bude vysvětleno, jak to v koleji chodí, atd.
 • Řešit případné problémy své koleje, co nejlépe ji prezentovat, atd.
 • Ředitel koleje může navíc pořádat různé akce v rámci koleje, tzn. seznamovací večírek, pikniky, různá sezení, atd., vše jen pro studenty své koleje.
 • Kolejní ředitel má povinnost kontrolovat společenské místnosti a hraní v nich.

Informace #01

24. června 2012 v 18:30
Zdravím,
hodilo by se, abych vám napsala něco bližšího, nějaké to podrobnější info, co plánuji, co bude následovat a podobně. Takže stručně:

 • V první řadě bych chtěla odpovědět na jeden dotaz, který jsem na blogu objevila. Píši ho zde, veřejně, protože se mě na něj ptalo už pár lidí. Jedná se o to, kde, kdy a jak budou studenti ubytováni. Hele, napíšu to takhle. Na mém dřívějším RPG a nejen na mém, ale i na spoustě dalších, tohle rádoby ubytování moc nefunguje. Buď se studenti nezapíšou, nebo se na to jednoduše vykašlou a v tomhle případě se nedá nic dělat. Jen to zabírá místo a k ničemu to není. Myslím, že my to zvládnem i bez "ubytování", co myslíte? :)
 • Jako další z věcí bych Vám měla oznámit, že sháníme ještě jednoho profesora. Jediné, poslední místo, a to na Grafický kroužek. Profesor by měl alespoň trochu umět v grafickém programu, s grafikou, apod., však to znáte.
Pokud bude vše probíhat tak, jak má, začátek školního roku by mohl začít už za týden, což znamená příští neděli. Pod pojmem "tak, jak má" si představuji, že se přihlásí profesor na Grafický kroužek + 2 studenti (což jsou volná místa pro budoucí studenty 1. ročníku; kapacita je 18 žáků). Toho dne by se měl také konat Zahajovací večírek, kde se mohou všichni seznámit a hlavně právě zde budou rozděleni do kolejí.

+ Volné místo pro profesorování Grafického kroužku - zde.
+ Poslední 2 volná místa pro registraci studenta - zde.
+ Ti, kteří se ještě nezapsali na předměty, udělejte to - zde.

 • Napadlo mě. Chtěli by jste soutěž? Soutěž zvanou "Společenská místnost". Šlo by o sepsání popisu společenských místností. Měli by jste šanci získat první body pro svou kolej a to jen díky pár řádkům, které budou mít hlavu a patu a budou napsány pravopisně správně. Máte-li zájem o takovou soutěž, hlasujte v anketě pod článkem. Bližší info bych dodala časem.

 
 

Reklama
Design by: Lucy; Drobná grafika: Dexie, An, Natalii, Sinead